Upoznaj EU u Danskoj 2008
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Upoznaj EU u Danskoj 2008

mesto za online okupljanje svih ucesnika konkursa
 
HomeGalleryLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Roland Garros 2008.

Go down 
3 posters
АуторПорука
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyTue May 27, 2008 12:58 pm

Poceo je drugi grand-slam u sezoni! Danas bi trebalo da se zavrse mecevi prvog kola, ali do toga najverovatnije nece doci, jer u Parizu pada kisa. Pocetak najavljenih meceva se ocekuje tek za 13h. Svoje meceve nisu odigrali jos uvek R. Nadal, N. Davydenko, M. Sharapova, S. Kuznetsova, E. Dementieva...

Jelena Jankovic, Ana Ivanovic i Novak Djokovic su vec savladali svoje prve prepreke. Jelena se malo mucila juce u prvom setu, Ana je solidno odigrala svoj mec. Novak je posebna prica. Smile Delovao je malo nervozno i neraspolozeno za igru. Dobra stvar je sto je uspeo da se izbori s tim i da preokrene mec u svoju korist. Nadam se da ce mu biti lakse protiv... Taj njegov sledeci protivnik ima dugacko ime, nisam zapamtila. Sto se tice Tipsarevica, zbog poraza u prvom kolu, on ce izgubiti poene (jer je branio trece kolo). Milsim da je mogao i morao da pobedi... Ali, nema veze... Boris Pashanski je izvukao teskog protivnika za prvo kolo, tako da bi ipak bilo iznenadjenje da je pobedio. Mislim da je solidno igrao u prva dva seta protiv Almagra.

Sto se tice favorita za titulu, tu je sve neizvesno, posebno u zenskoj konkurenciji. Posle povlacenja Henin, nijedna teniserka nije apsolutni favorit na sljaci. Ja ne mogu da tvrdim da je Jelena prvi favorit za titulu dok ne vidim Sharapovu i Kuznetsovu na delu. Tu su i sestre Williams. Tu je i E. Dementieva (favorit iz senke), koja je imala dobru sezonu na sljaci, a vec je jednom igrala finale RG - a (2004). Sve je moguce! Pre svega, navijam za okrsaj Jelene i Ane u SF - u.

I muskoj konkurenciji stvari su drugacije... Nadal je ipak prvi favorit za titulu. Sledeci su Federer i Djokovic. Ja bih malu prednost dala Djokovicu, jer mislim da ima bolju igru na sljaci od Federera. Steta sto nismo izvukli Federera za SF... Stvar bi se drugacije odvijala. Bilo bi lepo kada bi Novak uspeo da prekine Nadalovu seriju na RG - u. Ali, da ne zurimo. Treba doci do tog meca. Korak po korak.

Jos jedna vest sa RG - a je da se popularni Guga (Gustavo Kuerten) oprostio od profesionalne karijere. On je trostruki osvajac RG - a, bivsi broj jedan, veliki sportista, koji je imao svoj karakteristicni krik.

Inace, za Eurosport, kao i prosle godine, komentarise Mats Wilander, bivsi teniser i broj jedan, koji je takodje osvojio RG tri puta u karijeri. Svake veceri na Eurosportu se emituje emisija "Game, set & Mats" u kojoj on komentarise meceve koji su odigrani tog dana.

Sa novim vestima se oglasavamo uskoro. Very Happy
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyFri May 30, 2008 11:09 pm

Danas sam uspeo da odgledam nekoliko meceva. Ana je pobedila. Super! Mada ona Wozniacki ne igra lose. Sharapova je isto pobedila. Steta! Nadal je pobedio, a ja sam navijao za Nieminena. Novak je pobedio. Super! S. Williams je izgubila, a to je fenomenalno!!! I Venus je izgubila!! Nije joj pomoglo ni ono vristanje kao da je kolju. Svaka cast Pennetti! Very Happy Bezveze mi je sto je Benesova izgubila.. Very Happy ali sta sad.... Ana ce igrati protiv neke Cetkovske(moram priznati da prvi put cujem za nju). Jelena ce sutra zavrsiti mec protiv Cibulkove( kako me nervira).... Mislim da ce Jelena pobediti, samo me malo zabrinjava ona povreda i onaj zavoj na njenoj ruci.... E moram vas nesto pitati, prvenstveno tebe Jovana, zato sto si ti u toku, ali ja ne znam sta je sa Hantuchovom. Da li uopste igra ili ne?
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptySun Jun 01, 2008 9:35 pm

Evo mene opet! hahahaha Izgleda da sam u ovom trenutku ja najaktivniji ovde. Very Happy Pa samo zelim da prokomentarisem danasnji dan... Ana je pobedila onu Cehinju Cetkovsku 6:0 6:0. Bez obzira na igru Cehinje, ono sto sam cuo, a vezano je za njen zivot uopste, stvarno je strasno. I moram priznati da joj se divim!!!!!! Ona je stvarno prosla kroz pakao i svaka joj cast sto je uopste usla u prvih 100 igracica!!!! Sad Jelena. Toliko sam se nervirao danas zbog nje. Vodi 5:1 ili ne znam vec 5:2 a onda samo sto ne izgubi set!!!! Ali mene ona odusevljava, zato sto je, bez obzira da li pobedjuje ili gubi, uvek nasmejana! Zaista je tesko biti takav u situacijama kad gubis(znam po sebi). Bitno je samo da je prosla dalje. A i nije isto kad Ana igra protiv 60-70. na svetu, a Jelena protiv 15.!!!! Novak je opravdao ocekivanja i odlicno je igrao danas! Kuznjecova je pobedila Petrovu. Ostale rezultate nisam gledao... Toliko od mene za danas...
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyMon Jun 02, 2008 10:43 pm

AAAAAAAAAAA Sharapova je izgubila!!!!! Toooooooooo!!!!! Moram priznati da sam zaista iznenadjen!!!!!! Bravo Safina!!!! Very Happy Igrala je fenomenalno! Ali stvarno. Dobro, meni se mnooooogo vise svidja Sharapovin stil igre, ali nema veze... Jao, jel ste culi samo kako je Sharapova vristala! Bas je bilo zanimljivo to gledati i slusati. I primetio sam njen pogled.... uopste nije bio onako pun samopouzdanja.... Bitno je to sto ce jedna od nasih teniserki posle RG sigurno postati 1. igracica na svetu! Ja licno bih voleo da to bude JELENA JANKOVIC... Ali i ako Ana pobedi bice mi drago. Vazno je samo da je nasa. Monfils je pobedio Ljubicica, Ferrer je pobedio Stepaneka, a Federer Beneteaua....
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyTue Jun 03, 2008 1:30 am

Mene dugo nije bilo, ali evo me sada... Nije 100% sigurno da ce Jelena ili Ana postati prve teniserke sveta. Potrebno je da prvo odbrane poene... U svakom slucaju, od prvog kola se videlo da Sharapova nece daleko dogurati ukoliko bude onako igrala. Znala sam da ce je Safina pobediti! Safina je dosta napredovala ovog proleca. Sto se tice Ane i Jelene, one opravdavaju uloge favorita u svojim mecevima. Ipak, mislim da je Ana u nesto boljoj formi od Jelene. Slazem se da nije isto igrati protiv 77. teniserke sveta i protiv 15. igracice na planeti, ali pobediti 6:0, 6:0... Svaka cast!

Stefane, Ana ce imati mnogo tezi posao protiv Schnyder u QF - u, nego Jelena protiv Suarez Navarro, koja je 132. igracica sveta. Moj favorit je ipak Ana Ivanovic! Svidja mi se njen stil igre i nacin razmisljanja.

Hantuchova ne igra na ovogodisnjem Roland Garros-u zbog povrede.

Sto se tice muskog singla, Nadal je veoma siguran u svojim mecevima, Novak igra odlicno. Nisam gledala danasnji Federerov mec, ali ga je tesno dobio u tri seta. Mislim da je bilo krajnje vreme da Monfils ostvari neki znacajniji rezultat...
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyTue Jun 03, 2008 10:52 pm

Bravo nasi!!!! Svi su pobedili... Ana je zaista igrala fenomenalno protiv Schnyder. Novak se malo mucio protiv onog Gulbisa(kako me nervira). Jelena je zaista dobro igrala danas. Sada sledi srpsko polufinale u zenskom singlu!!! Ja navijam za JELENU!!!!!! Znam da je Kuznetsova pobedila Azarenku, a ostale rezultate nisam ni pogledao..... toliko od mene...
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyWed Jun 04, 2008 10:51 pm

Danas je Safina razbila Dementievu. Ponovo je napravila veliki preokret kao i protiv Sharapove. Svaka joj cast! Kuznetsova je pobedila neku Kanepi. Federer je bio bolji od Gonzalesa, a Monfils je pobedio Ferrera. Nisam pogledao sta je Zimonjic uradio u mixu... Sutra je srpsko polufinale Jelena-Ana u kome ja navijam za JELENU!!!! Jelena! Jelena! Jelena!!!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyThu Jun 05, 2008 9:07 pm

Danas je bilo cuveno srpsko polufinale... I Ana je pobedila!!! Pre pocetka meca, mislila sam da navijam samo za Anu, a onda su se moje favoritkinje smenjivale od gema do gema... Cestitam Ani mesto broj jedan, koje ce zvanicno uci u ranking u ponedeljak! Cestitam i Ani i Jeleni na odlicnom mecu... I jedna i druga su odlicno igrale... Ana igra po sistemu "vise winnera, vise gresaka" (imala je cak 50 winnera i 43 greske), dok je Jelena igrala nesto defanzivnije (16 winnera i oko 25 gresaka), sto govori o potpuno razlicitim stilovima igre ovih teniserki. Mislim da je Ana pokazala vecu mentalnu stabilnost i da je to i odlucilo danasnji mec. Nadam se da ce Ana pobediti Safinu, koja je odlicno igrala protiv Kuznetsove i potpuno je deklasirala.

Inace, Safina, koja je mladja sestra Marata Safina, odlicno igra na sljaci ove sezone. Osvojila je Berlin (koji je Tier I turnir), na Roland Garrosu igra fenomenalno. Svakako ce uci veoma motivisana u mec, jer nema sta da izgubi... Mislim da je veci pritisak na Ani, jer je ona proglasena za prvog favorita sa osvajanje titule, posle ispadanja sestara Williams i Sharapove. Ali, ipak mislim da Ana moze da se izbori s tim, jer je i ona svakako motivisana.

Sutra su na programu mecevi polufinala muskog singla... Veliki derbi je, naravno, mec izmedju Novaka Djokovica i Rafaela Nadala. Bice to neizvestan mec, ali je Nadal favorit... Covek nije izgubio nijednom na Roland Garrosu od 2005. godine. Bilo bi fantasticno da Novak pobedi, jer ce tako postati svetski igrac broj dva! Sto se tice drugog meca drugog polufinala, Federer je veliki favorit protiv Monfilsa, ali ce francuski teniser imati podrsku publike.

Ostaju jos dublovi. Zimonjic se plasirao u finale dublova u paru D. Nestorom, ali i u finale u miks dublu. Sve cestitke za te rezultate!

Za sada se odjavljujem... Smile
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptyFri Jun 06, 2008 12:36 pm

Moram jos nesto da kazem... Izgleda da samo Stefan i ja diskutujemo na ovom forumu... Sad Ljudi, ovde se samo o tenisu prica! Hajde da malo prosirimo diskusije... Mislim, prica se samo o tenisu i to diskutujemo samo Stefan i ja! Ukljucite se!
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptySat Jun 07, 2008 12:09 am

Bravo Jovana. Svaka cast. To je tacno da samo mi kao nesto ''diskutujemo''. Ostali gde ste? A sada: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! JELENA MI JE IZGUBILAAAAAAAAAA!!!!! NEEEEE!!!! Zasto???? A tako sam navijao za nju!!!!!!!!!!! Ali ipak mi je drago i zbog Ane. I sutra cu navijati iz sve snage za nju da pobedi Safinu... Pored toga Novak je danas glatko izgubio od Nadala. Uopste nije bilo neizvesno - 3:0 za Nadala. Federer je ocekivano pobedio Monfilsa ali mozda uz malo muke - 3:1. Svaka cast Zimonjicu! Ja mu se zaista divim! Ocekujem da ce osvojiti titulu i sa Nestorom i sa Srebotnik! Very Happy Izvinite sto se tek sada javljam, juce stvarno nisam imao vremena... Toliko od mene...

P.S. A vi ostali(naravno osim tebe Jovana) ukljucite se malo u ove razgovore o Roland Garrosu. Da li je moguce da niko ne prati barem meceve nasih igraca?
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptySat Jun 07, 2008 6:10 pm

BRAVO ANA!!!! Svaka joj cast! Fenomenalno je igrala danas protiv Safine!!!! Cestitam joj na osvojenom Roland Garrosu i mestu broj 1 na WTA listi! Nemam reci... Zaista je fantasticna. Very Happy
Назад на врх Go down
Admin
Admin
Admin


Male Број порука : 65
Age : 34
Локација : Valjevo
Registration date : 06.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptySun Jun 08, 2008 9:55 pm

Evo...ja sam pratio meceve nasih igraca....

steta za Noleta....mogao je malo bolje proci...uvek njemu u SF zapadne tezi protivnik nego Federeru....

a za Anu...SVAKA CAST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NUMBER 1!!!!!!!!!

Ovih dana je lep osecaj biti Srbin zahvaljujuci Ani....svi nas hvale sad po dobrom tenisu otkako je Ana osvojila titulu...

ANA JE CARICA!!!!!!! lol!


Samo nastavite da diskutujete...ja cu se prikljuciti cim primetim nesto nowo Smile
Назад на врх Go down
http://denmark2008.omgforum.net
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. EmptySun Jun 08, 2008 11:15 pm

Bas mi je zao sto Zimonjic i Nestor nisu osvojili titulu u dublu. A danas je na terenu postojao samo Nadal... Federer je samo u drugom setu pruzio mali otpor, ali i to nije bilo dovoljno da pobedi Nadala. Stvarno je kralj sljake. Svaka mu cast iako ga ja ne volim... Na celom turniru nije izgubio jedan jedini set!
Назад на врх Go down
Sponsored content





Roland Garros 2008. Empty
ПорукаНаслов: Re: Roland Garros 2008.   Roland Garros 2008. Empty

Назад на врх Go down
 
Roland Garros 2008.
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Prvi jubilarni skup u BG-22.08.2008

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Upoznaj EU u Danskoj 2008 :: TENNIS :: TENNIS-
Скочи на: