Upoznaj EU u Danskoj 2008
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Upoznaj EU u Danskoj 2008

mesto za online okupljanje svih ucesnika konkursa
 
HomeGalleryLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu

Go down 
3 posters
Иди на страну : 1, 2  Next
АуторПорука
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jun 23, 2008 10:10 pm

Evo nas ponovo... Smile

Na Wimbledon ne treba trositi mnogo reci... To je teniski turnir sa najveom tradicijom, odakle je sve pocelo... Smile Za pasionirane fanove tenisa (a ja to jesam), poslednjih dana su emitovane emisije o istoriji Wimbledona na Sport Clubu. Sto se mene tice, najveci sampioni ovog turnira su Pete Sampras (moj omiljeni teniser) i Bjorn Borg, a za njima slede Roger Federer, Boris Becker, Stefan Edberg, John Mcenroe. Najvece sampionke, po mom misljenju, su Martina Navratilova, Billie Jean King i Steffi Graf, a o novijoj eri su to sestre Williams.

Ovogodisnji Wimbledon je najavljen kao jedan od najzanimljivijih u poslednjih nekoliko godina u obe konkurencije. Sto se dama tice (jedini grand slam turnir na kome se insistira da se zenska konurencija oznacava kao 'Ladies' Singles', a muska kao 'Gentlemen's singles), glavne favoritkinje za osvajanje turnira su: Ana Ivanovic, Jelena Jankovic, Maria Sharapova, Venus Williams, Serena Williams. Tu su i igracice iz senke, koje mogu da naprave iznenadjenje. Na listu favorita ne bih dodala Marion Bartoli, koja je prosle godine igrala finale, jer mislim da ona ove godine ne igra dobro i da se ne nalazi u zavidnoj formi.

U muskoj konkurenciji, favorit broj jedan za osvajanje titule je Roger Federer, pa onda Rafael Nadal i Novak Djokovic. Naravno, i ovde ima igraca koji bi mogli da se prikljuce ovoj trojici: Andy Roddick, David Nalbandian (koji trenutno gubi sa 2:0 u setovima, tako da ga sada otpisujem sa liste Smile ), Richard Gasquet (mada, za njega se nikada ne zna, jer igra promenljivo).

Prvi dan Wimbledona je protekao bez vecih iznenadjenja. Federer je fantasticno krenuo ka odbrani titule protiv Slovaka Hrbaty - ja, Ana Ivanovic je odlicno odigrala svoj mec. Danas je igrao i Novak, koji se malo mucio u prva dva seta, ali je ipak uspeo da se plasira dalje. Novakov naredni protivnik bi mogao da bude Marat Safin, koji je prosle godine porazen u trecem kolu od Federera. Anina sledeca protivnica je Nathalie Dechy iz Francuske.

U drugo kolo su se plasirali i Baghdatis, Vaidisova, Berdych, Kuznetsova, Radwanska (i jedna i druga (Ursula, koja je mladja sestra Agnieszke R.)), Chakvetadze, Hewitt, koji je morao da igra pet setova, S. Williams, D. Ferrer... Za mene je najvece iznenadjenje do sada poraz I. Karlovica, za koga se ocekivalo da moze da dogura, recimo, do osmine finala. On je igrac koji ima odlican servis, koji posebno dolazi do izrazaja na travi, kao najbrzoj podlozi, tako da me cudi da je izgubio vec u prvoj rundi. Izgubila je i Cibulkova, sto mozda i nije bas veliko iznenadjenje, kada se uzme u obzir njen stil igre (igra sa osnovne linije) i njena visina. Izgubila je i P. Schnyder...

Sutra su mecevi iz druge polovine zreba, tako da cemo sutra gledati Jelenu Jankovic, koja je postavljena za drugu nositeljku, Sharapovu (koja je napravila senzaciju 2004. godine, kada je pobedila mladju sestru Williams), Venus Williams (braniteljku titule)... Sutra nastupa i Rafa Nadal, kao i Gasquet, Roddick, Murray, Davydenko (koji nije jak protivnik na travi, jer nema snazan servis i nema dobar volley) itd.

Eto, to su danasnji rezultati so far... Napisite vasa ocekivanja i prognoze i UKLJUCITE SE U DISKUSIJU!!!
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyTue Jun 24, 2008 1:18 pm

Da, Ana i novak su ocekivano prosli dalje. Jedva cekam da gledam Jelenu i Sharapovu. A bas mi je zao sto su izgubile Cibulkova i Schnyder, a za Karlovica bas me briga(on me ionako nervira).... A sestre Williams su stvarno dobre, mada ove godine bolji rezultat ocekujem od Serene nego od Venus.
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyWed Jun 25, 2008 12:09 pm

Bravo Jelena! fenomenalno je igrala juce! Janko i Viktor takodje! Dobro viktor je lako prosao dalje zbog predaje njegovog protivnika, ali nema veze imace dovoljno vremena da se odmori. Sharapova je isto dobro igrala, a Venus se malo mucila u prvom setu.....
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyThu Jun 26, 2008 2:21 am

Danas bas i nemamo lepe vesti sa Wimbledona... Novak je danas porazen u drugom kolu od bivseg broja jedan, Rusa Marata Safina (koji je stariji brat Dinare Safine i koji je osvojio dva grand slam turnira (Australian Open i US Open)). Novak je delovao demotivisano i istroseno, noge nisu radile, lose je vracao servise Safina, imao je losu realizaciju poena posle drugog servisa i napravio je cak 10 duplih gresaka uz samo 4 asa. Nadam se da ce iz ovog meca izvuci pouke i da ce se dobro pripremiti za americku turneju na tvrdoj podlozi (u tu turneju se ubrajaju dva turnira Masters serije u Torontu (taj turnir je Novak prosle godine osvojio, samo sto je tak turnir odigran u Montrealu) i Sinsinatiju (kada je Novak neocekivano porazen od Carlosa Moye); i konacno, US Open (gde Novak brani finale)).

Sada bih se za trenutak pozabavila Safinom, koji je danas odigrao odlican mec... Dugo nisam videla Safina ovako raspolozenog i ovako mirnog... Smile Safin je inace poznat po nervozi i lomljenju reketa. Danas je izjavio da nije ni gledao zreb za dalje od drugog kola, posto je video da mu je protivnik Novak Djokovic. Cak je imao i rezervisanu avionsku kartu za Moskvu nakon ovog meca, jer je mislio da ce biti porazen. I to govori koliki je favorit bio Novak u danasnjem mecu.

Sad idemo na Anu... Smile Ana je danas imala dramitacan mec protiv Nathalie Dechy... Nisam verovala da ce Dechy citav mec drzati tako visok nivo igre... Mislim da cemo se svi sloziti da joj je Ana malo pomogla, posto nije igrala svoj najbolji tenis. Ipak je dobra stvar sto je pobedila. Kada je Ana spasavala drugu mec loptu i kada je lopta presla na drugu polovinu terena, u prvom trenutku ja sam videla loptu u mrezi i pomislila da je gotovo... HVALA, MREZO! Very Happy

Od srpskih tenisera, danas je jos nastupao i Ilija Bozoljac, koji je, na svu nasu zalost, izgubio. Verujem da bi nam bilo manje zao da je Bozoljac izgubio ubedljivo... Ali, on je bio vrlo blizu pobede. Vodio je 2:0 u setovima, ali je ipak dozvolio preokret. Inace, Bozoljac je jedan od retkih tenisera (ja ne znam nijednog tenisera, mozda Stefan zna Smile ), koji ima dvorucni forhend. Odservirao je oko 30 asova...

Sto se tice Wimbledona i nasih tenisera, imam utisak da postoji neki trend da nasi teniseri tu naprave neki podvig, koji je znacajan za njihovu dalju karijeru. Na primer, Janko je prosle godine stigao do osmine finala, Troicki je ostvario prvu pobedu na grand slamu, Bozoljac takodje. Pre punih 9 godina je i Jelena Dokic (koja je tada nastupala za Australiju) je pobedila Martinu Hingis u 1. kolu Wimbledona. Hingis je tada bila prva teniserka sveta, a Dokiceva 129. (mislim da je taj ranking).

Inace, danasnji dan na Wimbledonu je protekao bez vecih iznenadjenja (naravno ako izuzmemo vec pomenuti Djokovicev mec)... Serena je pobedila mladju Radwansku, starija Radwanska je prosla dalje, Kuznetsova je u trecem kolu, Chakvetadze i Vaidisova takodje... U muskoj konkurenciji, Federer je pobedio Soderlinga, Ferrer je pobedio Andreeva (dvojica dobrih sljakasa na travi), Baghdatis je prosao...

Cetvrti dan na turniru na CC otvaraju Venus Williams i Anne Keothavong (jos jedna Britanka ce igrati protiv Venus), zatim slede mecevi A. Murray - ja, a onda mec dana (bar za mene) - Roddick - Tipsarevic. Sutra takodje igraju: R. Nadal, M. Sharapova, D. Safina, R. Gasquet, J. Blake, D. Hantuchova... Jelena Jankovic isto nastupa sutra na terenu broj 2 i igrace protiv C.S.Navarro (Jelenina protivnica iz QF RG - a). Sutra igra i V. Troicki protiv R. Stepaneka, koji je inace decko N. Vaidisove. Taj mec ce se odigrati na terenu broj 18, kao drugi mec dana.

Eto, to je to... Dosta je od mene za danas... Ionako samo diskutujemo Stefan i ja... Ja cak nisam ni sigurna da li Stefan uopste procita sve sto napisem, jer ja umem da budem preopsirna... Smile
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyThu Jun 26, 2008 1:54 pm

E Jovana sad cu ti reci! Procitam ja sve sto ti napises, ali ponekad kad vidim koliki je to tekst pozelim da odustanem od citanja. Ali ne, ipak ga procitam do kraja Very Happy S obzirom da je Ana juce igrala nesto losije, jedina nada na ovogodisnjem Wimbledonu mi ostaje moja miljenica Jelena! Mislim da ce ona daleko dogurati! A sto se tice Djokovica, potpuno ga razumem. I kod mene je sada tezak period, mislim na moj tenis. Znam kako je to kad ti nista ne polazi za rukom... Npr. ja sam u ponedeljak i utorak imao solidan trening, a juce mi je bilo katastrofa! Tako da me Novak nije iznenadio previse. I on je ljudsko bice i normalno je da se posle toliko igranja i dobrih rezultata oseca iscrpljeno.... Zbog Bozoljca sam se juce bas iznervirao! Ne bi me cudilo ni da nam Janko danas priredi neku dramu....
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyThu Jun 26, 2008 3:42 pm

Nista, onda obecavam da cu pisati krace komentare. Smile

Pa, dobro, treba da uzmes u obzir da Janko igra protiv Roddick - a, koji je dva puta igrao finale Wimbledona i koji ima fantastican servis. Mozda mozemo da ocekujemo dramu u 5 setova, sto ne bi bilo neobicno za Jankove meceve na Wimbledonu. Smile

Sto se tice Djokovicevog poraza, na B92 komentarima, ljudi (ne svi, ali dosta njih) su ga zestoko osudili zbog jucerasnjeg poraza. Nisam mogla da verujem koliko sam gluposti tamo procitala. Ima dosta komentara tipa: "Novak nikada nece biti broj jedan...", "ovo je njegov maksimum", "Roger je skroman decko, ali pravi sampion, dok nas Novak..." , "Novak se slucajno nalazi tu..." i sl. Koja kolicina gluposti! Djokovic nije izgubio od bilo koga, vec od Marata Safina (bivsi broj jedan, osvajac grand slam turnira)... I ja sam razocarana, ali i to se desava... I to je sport... Pa i Federer je izgubio ove godine neke meceve za koje niko nije ocekivao da ce ih izgubiti. Nadal takodje. I njima se to desava i to je normalno.
Назад на врх Go down
Новосађанин

Новосађанин


Male Број порука : 33
Age : 33
Локација : Нови Сад - Ново Насеље
Registration date : 09.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyThu Jun 26, 2008 7:33 pm

У јбт вас двоје се баш расписали...
Ништа, нећу да вас ометам Wink
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyThu Jun 26, 2008 10:21 pm

BRAVO JANKOOO!!!!!!!!!!!!! SVAKA MU CAST! Fenomenalno ali bukvalno fenomenalno je igrao protiv Roddicka! Bravo Jelena!!!! Ona je ocekivano prosla dalje... Very Happy Bas mi je zao Viktora. Vodio je 2:0 i na kraju izgubio. Da samo nije bilo one povrede sigurno bi pobedio. Svaka cast i Zimonjicu i Nestoru za pobedu u dublu.... A to za Djokovica ne mogu da verujem. To samo pokazuje koliko su ti ljudi koji to govore o njemu plitki u glavi!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyFri Jun 27, 2008 12:25 am

Ooooo... Sve cestitke Janku na fenomenalnoj partiji danas protiv Roddicka. Odlicno je odigrao citav mec, iako je Roddick citav mec odlicno servirao. Plus sto je uspeo da dva puta oduzme servis Roddicku, koji je odservirao cak 27 asova. A Janko je spasao svih osam break lopti... Svaka cast! U sledecem kolu, Tipsarevic igra protiv 25. nosioca, D. Tursunova. Mislim da ima velike sanse da ponovi proslogodisnji uspeh, pa cak i da ga popravi, da se plasira u QF. Samo da nastavi ovako da igra...

Cestitam i Jeleni Jankovic i Zimonjicu i Nestoru, koji su ocekivano prosli dalje. Mislim da niko nije ni postavljao pitanje pobednika u oba meca. Nisam htela da napisem pre Jeleninog meca da Jelena igra na terenu broj 2, koji je poznat kao "groblje favorita", mada su danas svi favoriti koji su igrali na tom terenu prosli. Smile Steta za Troickog, stvarno steta... Trudio se i stvarno je lepo igrao.

E, sada... MARIA SHARAPOVA JE PORAZENA (i to ubedljivo, 6:4,6:2) U DRUGOM KOLU WIMBLEDONA, I TO OD 154. IGRACICE SVETA, ALLE KUDRYAVTSEVE!!! Mislim da je ovo vece iznenajdenje od poraza Novaka Djokovica, jer je Safin ipak neko ime u tenisu, a ova devojka je potpuno nepoznata teniskoj javnosti. Svaka cast! Nisam odgledala ceo mec, ali Sharapova je dosta gresila i jako lose servirala citav mec. Nikako nije mogla da pronadje ritam, a druga Ruskinja je odlicno vracala servise i pogadjala linije i uglove. Jelena Jankovic je u tom delu zreba. Verujem da je sada lakse bez Sharapove. Smile

Jos jedno iznenadjenje je i poraz D. Hantuchove, kao i poraz J. Blake - a. Ostali rezultati su manje-vise ocekivani.

Sutrasnji program... Ana Ivanovic igra drugi mec dana na terenu broj 1, posle L. Hewitt - a. Sutra igraju i Federer i Kuznetsova. Za mene je derbi dana mec izmedju bivsih osvajacica Wimbledona, Serene Williams (2002,2003) i Amelie Mauresmo (2006). Prednost dajem Sereni, jer je u boljoj formi, dok se Mauresmo nalazi u poznim teniskim godinama i ne igra bas najbolje.

To je to od mene... Nenade, molim te, ukljuci se u "forumisanje" o tenisu... Stefan i ja vec mesec dana diskutujemo sami. Smile
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyFri Jun 27, 2008 12:04 pm

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne mogu da verujem da mi je ispala Hantuchova!!!!!!!!!!!!! Katastrofa!!!!!!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyFri Jun 27, 2008 4:38 pm

Pa, nije ti Hantuchova u nekoj formi... Smile Veci deo sezone na sljaci je propustila... Pazi, sad... Kisa na Wimbledonu... Neeeee!
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyFri Jun 27, 2008 8:28 pm

Neeeeeeeeeeeeeee! Izgubi i Ana danas! Strasno. Katastrofalno je igrala, za razliku od Zheng koja je zaista bila dominantna i mnooogo agresivnija! Sta da kazem? Novak, Sharapova i Ana kao da su se dogovorili da ispadnu. Federer je prosao dalje, Hewitt takodje, Serena isto, Szavay isto, Kuznetsova, i jos neki.... Ali ispala je i Bartoli! Ali u poslednje vreme ona uopste ne igra dobro tako da sam to i ocekivao....
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptySat Jun 28, 2008 7:18 pm

Bravo Jelena i Janko! Znao sam da me Jelena nece izneveriti i da ce proci u 4. kolo gde je veliki favorit protiv Tanasugarn. Janko je isto fenomenalno igrao protiv Tursunova! I on je favorit u mecu 4. kola u kojem igra protiv Schuettlera...
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptySun Jun 29, 2008 6:38 pm

Ana me je bas neprijatno iznenadila porazom protiv Zheng. Igrala je katastrofalno, citav mec nije mogla da nadje ritam, dok Zheng igrala odlicno citav mec i kontrolisala poene.

Sto se tice Jelene i Janka, oboje su prosli dalje i oni su nam jedini predstavnici u singlu. Jelena nije igrala bas najbolje, posebno ne u prvom setu, ali Wozniacki je igrala odlicno, bez respekta prema protivnici i bez straha, vrlo samouvereno. To je nju i dovelo do osvajanja prvog seta. Drugi set je bio izjednacen, ali je ipak Jelena proradila i uspela da ga resi u svoju korist. Vec u trecem setu, Dankinja nije mogla da drzi tako visok nivo igre, sto se uglavnom i ocekuje od mladih igracica. Mislim da ce Woznizcki za dve ili tri godine biti zaista dobra i vrhinska teniserka. Janko je odigrao dobro svoj mec, ali je bio nekako nervozan. Imao je svoje ispade, srecom da su bili na srpskom. Smile Ipak mislim da mu to uopste ne treba, posebno kada igra sa jos nervoznijim teniserom od sebe, kakav je D. Tursunov.

Danas je tradicionalno slobodan dan na Wimbledonu. Prosle godine je nedelja takodje bila slobodan dan, a do tada nisu bili zavrseni ni svi mecevi treceg kola zbog kise. Organizatori nisu stavili nedelju kao dan za igranje, jer postuju tradiciju. Od te odluke organizatora su najvise stradali Novak Djokovic i Rafa Nadal.

Program za ponedeljak ce biti jako zanimljiv, jer u ovoj fazi takmicenja se sastaju nosioci. Mislim da je malo cudna odluka organizatora da Jelenin mec stave na teren broj 18, a ne na jedan od prva tri terena. Jelena ce odigrati prvi mec dana protiv Tanasugarn, u kom je veliki favorit. Janko igra na terenu broj 2.
Evo, samo da navedem neke zanimljive meceve za sutra:

Roger Federer (1) vs. Lleyton Hewitt (20)
(Njih dvojica su odigrali cak 20 meceva, trenutni skor je 13 - 7 za Federera. Odigrali su tri meca na travi, skor je 2 - 1 u korist Federera. Hewitt nijednom nije uspeo da pobedi Federera od 2003. godine. Federer je favorit u mecu, ali Hewitt lepo igra na Wimbledonu ove godine.)

Agnieszka Radwanska (14) vs. Svetlana Kuznetsova (4)
(Trenutni skor u medjusobnim duelima ove dve teniserke je 4 - 1 za Kuznetsovu. One su prosle godine igrale na Wimbledonu, u trecem kolu, kada je Kuznetsova slavila. Medjutim, ove godine na Australian Openu, Radwanska je napravila veliko iznenadjenje kada je uspela da savlada Ruskinju u trecem kolu sa 2:0. Radwanska je prosle godine na US Openu u trecem kolu pobedila Sharapovu, takodje u trecem kolu, koja je tada branila titulu. Mislim da nas ceka jedan veoma zanimljiv mec.)

Richard Gasquet ( 8 ) vs. Andy Murray ( 12 )

(Ova dva tenisera su, zajedno sa Djokovicem i Monfilsom, najavljeni kao najvece nade svetskog tenisa, a od njih cetvorice, najvise se dokazao Djokovic. Obojica su vrlo talentovani, ali do sada nisu pokazali stalnost i konstantnost u igri. Trenutni skor je 2-0 za Gasquet - a, a oba meca su odigrana na tvrdoj podlozi.)

Nicole Vaidisova ( 18 ) vs. Anna Chakvetadze ( 8 )

(Obe teniserke lose igraju ove sezone, odnosno nisu zabelezile zavidnije rezultate. Odigrale su su dva meca, oba 2006. godine i oba na tvrdoj podlozi. Vaidisova je dobila oba meca. Sve u svemu, bice neizvestan mec.)


Ima jos zanimljivih meceva, ali sam vec dovoljno smorila sa ovim do sada. Smile Igraju i sestre Williams, obe su favoritkinje u svojim mecevima. Jos dva zanimljiva meca su Mikhail Youzhny vs. Rafael Nadal i Marat Safin vs. Stanislas Wawrinka...



Jao, ovo opet ispade predugacko... Izvinjavam se.
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jun 30, 2008 12:20 pm

Jedva cekam da gledam Jelenu!!!! Napred Jelena!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jun 30, 2008 6:33 pm

Jelena je danas izgubila... Neverovatno! Teniserke iz Azije su na ovom Wimbledonu postale pogubne po nase. Sad Mozemo da kazemo i da su teniseri iz Azije pogubni po nase, posto je Novak izgubio od Safina, a Rusija se prostire na dva kontinenta. Smile Ocekivala sam QF Venus Williams - Jelena Jankovic.
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jun 30, 2008 6:39 pm

Sada, kada je Jelena eliminisana, realno finale bi bilo Serena Williams - Venus Williams... Smile Mislim da su njih dve igrale finale grand slama poslednji put pre pet godina, upravo na Wimbledonu, kada je Serena slavila.
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jun 30, 2008 11:19 pm

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ispala mi je Jelena!!!!!!!!!!!! NEEEEE!!!! Ne mogu da verujem! Povreda je izgleda bila jaca od nje! Oni organizatori su dzukele jedne! Drugog nosioca da oni stave na teren br. 18 gde nema celendza! Sramota! Je*em im mater njihovu englesku! Izvinite na ovome ali stvarno su to i zasluzili! A ona Tanasugarn! Kako me nervira matora baba.... Uh kako bi voleo da je Venus pocisti pa nek ide u njenu Aziju kod njihovih cunamija i zemljotresa! A i Janko! Ne mogu ni za njega da verujem! Doduse gledao sam samo prva dva seta, jer sam morao da idem na trening... Ali stvarno steta... Ostade nama samo Zimonjic! Ajmo sad svi uz njega da budemo! E obradovalo me je to sto je Radwanska pobedila Kuznetsovu, tako da ce Ana i dalje biti prva! Bravo Agnieszka! I Federer je prosao dalje... E da. Bravo za Maria Ancica. Stvarno je odlican bio danas!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyTue Jul 01, 2008 12:01 am

Pa, dobro, samo dva terena i imaju celendz - centralni teren i teren broj 1. Jelena je danas lose igrala, sto zbog povrede, sto zbog demotivacije... Mislim da nije bilo mnogo spornih sudijskih odluka na mecu... Mislila sam da ce pobediti danas, ali je bila bez ritma skoro ceo mec. Mene bas cudi odluka organizatora da stave Jelenin mec na teren broj 18. Ocekivalo se da je Jelena veliki favorit u mecu i da ce brzo zavrstiti posao i plasirati se dalje. Pretpostavljam da se radi o tome. Druga stvar, na prva dva terena su igrali Federer i Hewitt (obojica su osvajali Wimbledon), Radwanska i Kuznetsova (duel dva nosioca), onda je igrao domaci teniser Murray sa Gasquet - om. Teren broj 1 - sve sami zanimljivi mecevi... Cak je i na terenu broj dva bilo odlicnih meceva. Mislim da su organizatori uzimali u obzir interesantnost samog meca, nego sto su gledali nosioce.
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyTue Jul 01, 2008 12:18 am

Junaci danasnjeg dana na Wimbledonu su A. Murray i M. Ancic, koji su uspeli da se vrate u mec nakon sto su gubili 2:0 u setovima... Svaka cast obojici! Sutrasnji program je pun strasnih meceva... Sutra se igraju mecevi cetvrtfinala zenskog singla... Bas me zanima kako ce Venus igrati protiv Tanasugarn... Slager dana je mec izmedju S. Williams i A. Radwanske.
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptySun Jul 06, 2008 12:10 pm

Bravo Nenade!!! Svaka cast i njemu i Nestoru! Fantasticno su odigrali ceo turnir i stvarno su zasluzili titulu! Zimonjic je igrao sa onim naprslim zglobom leve ruke, sto ovom trijumfu daje jos veci znacaj... Nemam reci. Najbolji ste! A sada Venus.... Kako su krenule, mislio sam da ce Serena pobediti, ali nije! Obe su fenomenalno igrale i ja sam zaista uzivao dok sam gledao finale. Ja sam navijao za Venus, sto uvek radim kada igraju jedna protiv druge sestre Williams... One su osvojile i titulu u dublu. Nema sta, stvarno su odlicne! A znate ko mi je najbolji od svih Williamsovih? Njihova mama Oracene Price Very Happy Ona me svaki put odusevi kad je vidim... Very Happy Danas je i finale u muskom singlu. Ja navijam za Federera!!!!
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyMon Jul 07, 2008 7:38 pm

Sve cestitke Nenadu Zimonjicu na osvojenoj tituli na Wimbledonu (na povredjenom levom rukom, sto ovaj uspeh cini vecim)! Svaka cast!

Pa, sad... Nije bilo bas nesto zanimljivo finale sestara Williams... Obe su bile stegnute... I ja sam navijala za Venus... Igrala je bolje, manje je gresila... Svaka cast, Venus! Svaka cast sestrama Williams za osvojenu trecu titulu na Wimbledonu u dublu!

E, sada... NOVI SAMPION WIMBLEDONA JE RAFAEL NADAL!!! Bravo! Ja sam navijala za Nadala, sto je i bilo ocekivano... Nadal je mnogo unapredio servis i uopste svoju igru na travi, tako da je zasluzio titulu... Finale je bilo fenomenalno, sa dosta preokreta i uzbudjenja! To je tenis. Svaka cast obojici na pruzenoj igri!
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyTue Jul 08, 2008 9:07 pm

Da! Svaka cast obojici! Federer je doziveo pravu katastrofu...
Назад на врх Go down
Jovana M.

Jovana M.


Female Број порука : 43
Age : 33
Локација : Arthur Ashe Stadium
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyTue Jul 08, 2008 9:52 pm

Sta mislis, koji poraz je teze pao Federeru - ovaj sa Wimbledona ili onaj sa RG - a?
Назад на врх Go down
Stefan KL




Male Број порука : 48
Age : 33
Локација : Kladovo
Registration date : 19.04.2008

Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu EmptyWed Jul 09, 2008 7:30 pm

Ovaj sa Wimbledona definitivno......
Назад на врх Go down
Sponsored content





Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty
ПорукаНаслов: Re: Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu   Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu Empty

Назад на врх Go down
 
Wimbledon - nezvanicno prvenstvo sveta u tenisu
Назад на врх 
Страна 1 of 2Иди на страну : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Upoznaj EU u Danskoj 2008 :: TENNIS :: TENNIS-
Скочи на: